Burgemeester Jan van Zanen doet morgen mee aan de traditionele Nieuwjaarsduik op Scheveningen. Vanwege werkzaamheden aan de boulevard vindt het evenement opnieuw niet plaats bij het Kurhaus, maar 400 meter zuidelijker, ter hoogte van museum Beelden aan Zee.
Van Zanen wilde al eerder meedoen, maar elke keer kwam er iets tussen. Zo was er twee jaar geen duik vanwege de coronabeperkingen en op 1 januari van dit jaar ging de Nieuwjaarsduik niet door vanwege voorspelde harde wind in combinatie met een sterke stroming en hoge golven. Jaarlijks doen ongeveer 10.000 mensen mee aan de Scheveningse duik in zee om het nieuwe jaar in te luiden.
De Haagse burgemeester was twee weken geleden al aanwezig bij de kick-off van de Nieuwjaarsduik met vertegenwoordigers van andere steden waar mensen ook op 1 januari om 12.00 uur de zee ingaan. Tijdens die officiële aftrap op het strand van Scheveningen werd bekendgemaakt dat er op 1 januari 2026 maar liefst 185 duiken zijn. Nog nooit deden zoveel mensen op zoveel plekken mee. Voor 26 locaties is het zelfs de eerste keer.